Dwóch Panów Jarosławów wprowadziło Stan Wyjątkowy

Gowin i Kaczynski
Gowin i Kaczynski odwołują Wybory

Pan Jarósław #Gowin oraz Jarosław #Kaczyński bez żadnej podstawy prawnej doprowadzają do tego, że 10 maja nie odbędą się #wybory prezydenckie.

Działanie bez podstawy nie po winno dziwić, gdyż jest to juz reguła w odniesieniu do wyborów prezydenckich. Ale dlaczego dwóch szeregowych posłów pozbawia Nas Polaków do wolnych wyborów. Pzrezydent Duda oczywiście milczy.

Według Gazety Wyborczej, która powołuje się na źródła w Zjednoczonej Prawicy, w środę w siedzibie #PiS Gowin miał zażądać wprowadzenia stanu klęski żywiołowej i odłożenia wyborów na sierpień. Kaczyński nie chciał się na to zgodzić.

W końcu Kaczyński postawił sprawę jasno: albo wybory korespondencyjne latem bez wprowadzania stanu nadzwyczajnego, albo rozpad rządowej koalicji i być może wcześniejsze wybory. Wtedy Gowin się chyba naprawdę po raz pierwszy mocno przeraził. Rzadko się zdarza, żeby ktoś tyle razy stawiał się prezesowi – uważa ważny polityk obozu władzy.

Wspomniani politycy zakładają, iz #Sąd Najwyższy uzna nieważność wyborów. Nie bierze się jednak pod uwagę, iż SN nie orzeka o wazności czy też nieważności wyborów, ale o ważności wybrania danego kandydata na Prezydenta.

Wg byłego Sedziego Sądu Najwyzszego Pana prof. Stępnia to praktycznie wprowadzenie stanu wyjątkowego, jak skomentował to dla #TVN24

W dalszym ciągu pozostaje pytanie, kto poniesie koszty wydrukowania 3 milionów tzw. “Pakietów Wyborczych”

admin

admin

Zwolennik wolnych, tajnych i powszechnych wyborów na Prezydenta RP

Dodaj komentarz