Pan Minister Sasin “wycofuje się rakiem”

MInister SAsin
Minister Sasin spuszcza z tonu

Termin wyborów prezydenckich 10 maja jest raczej trudny do zrealizowania – powiedział w programie “Gość Radia ZET” minister aktywów państwowych Jacek #Sasin. Jak dodał, nie jest możliwe przygotowanie tego procesu w ciągu kilku dniu.

Na początku kwietnia #Sejm głosami posłów #PiS przyjął ustawę, zgodnie z którą wybory prezydenckie w 2020 roku mają zostać przeprowadzone wyłącznie w formie korespondencyjnej. Przeciwko tym rozwiązaniom protestuje opozycja i wielu ekspertów. Ustawa trafiła do Senatu, który na prace nad nią ma czas do 6 maja. Wybory zaplanowane są na 10 maja, a ich ewentualna druga tura na 24 maja.

Jak mówił w programie “Gość Radia ZET” minister aktywów państwowych Jacek Sasin, “termin 10 maja jest terminem trudnym do zrealizowania”. – Bierzemy pod uwagę dwa terminy: 17 albo 23 maja – dodał minister.

– Tydzień przed wyborami Polacy nie wiedzą, kiedy będą wybory i za ten galimatias odpowiada opozycja i Senat. Senat postanowił storpedować wybory prezydenckie w Polsce – mówił Sasin. Jego zdaniem wynika to ze “złośliwości”.

Jego zdaniem, “jeśli ustawa miałaby wejść w życie ewentualnie 7 maja, nie jest możliwe przygotowanie procesu wyborczego w ciągu 2 dni”.

Żródło: Radio Zet

admin

admin

Zwolennik wolnych, tajnych i powszechnych wyborów na Prezydenta RP

Dodaj komentarz