Możliwość sfałszowania wyborów na wielką skalę nie istnieje

Adam Bielan
Adam Bielan

K arty do głosowania są dlatego drukowane przez Państwową Wytwórnię Papierów Wartościowych, żeby miały zabezpieczenia uniemożliwiające sfałszowanie – zapewniał Adam Bielan, rzecznik sztabu Andrzeja Dudy i polityk Porozumienia o możliwości sfałszowania korespondencyjnych wyborów prezydenckich.

Gość Salonu Politycznego Trójki mówił przede wszystkim o konflikcie w obozie władzy po odejściu z rządu lidera Porozumienia, Jarosława Gowina i szukaniu przez niego sejmowej większości w rozmowach z opozycją.

Według  Bielana także w Porozumieniu toczy się polityczny spór, choć polityk jest przekonany, że większość polityków z tego ugrupowania życzy sobie pozostania w obozie Zjednoczonej Prawicy.

– W partii są miłośnicy PSL i Władysława Kosiniaka-Kamysza i to wyraźnie widać – przyznał.

Bielan podkreślił, że jest jednym z liderów Porozumienia i “nie wyobraża sobie”, by ktoś mógł skłócić to ugrupowanie z koalicjantami. –   Porozumienie od początku tworzyło Zjednoczoną Prawicę i nie wyobrażam sobie, żeby ktoś po cichutku, pomalutku, metodą faktów dokonanych skłócił nas z naszymi koalicjantami PiS i SP i wyprowadził z rządu – mówił. – Byłoby to działanie przeciwko statutowi. Porozumienie jest i pozostanie w Zjednoczonej Prawicy.

Adam Bielan analizował też możliwość sfałszowania korespondencyjnych wyborów prezydenckich, przeprowadzenia których 10 maja domaga się Prawo i Sprawiedliwość.

Polityk ocenił, że “możliwości sfałszowania tych wyborów na wielką skalę nie istnieje”.

– Karty do głosowania są dlatego drukowane przez Państwową Wytwórnię Papierów Wartościowych, żeby miały zabezpieczenia uniemożliwiające sfałszowanie – twierdzi Bielan.

admin

admin

Zwolennik wolnych, tajnych i powszechnych wyborów na Prezydenta RP

Dodaj komentarz