Nocna pacyfikacja miasteczka strajkujących Przedsiębiorców

Strajk Przedsiębiorców
Rząd myśli o Wyborach a Przetsiębiorcy strajkują

W Warszawie odbył się #strajk przedsiębiorców. Protestujący rozbili namioty i rozłożyli się na ławkach naprzeciwko budynku kancelarii premiera. Zapowiadali też, że będą w tym miejscu nocować. Policjanci zatrzymali prewencyjnie wszystkie osoby – dowiedziała się Polska Agencja Prasowa. Informację potwierdził rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Protestujący domagali się przede wszystkim jak najszybszego odmrożenia gospodarki. Zamierzali przekonać premiera, aby pieniądze na pomoc przedsiębiorcom “nie były marnotrawione przez machinę urzędniczą”. Chcieli też, by premier podał się do dymisji. 

W wydarzeniu wzięło udział kilkaset osób. Większość nie miała na sobie maseczek. Momentami było gorąco, głównie ze względu na wyłapywanie przez policjantów niektórych osób. Dochodziło do drobnych przepychanek.

W nocy z czwartku na piątek rozpoczęła się likwidacja “miasteczka” protestujących. – W przypadku nocnego protestu mamy do czynienia z bezwzględnym łamaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa – powiedział rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester #Marczak. – Naruszonych jest wiele obostrzeń wprowadzonych celem ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, a zachowanie protestujących należy określić jako skrajnie lekceważące – podkreślił policjant.

Zaznaczył również, że na tego typu postawę nie ma przyzwolenia. – Stąd nasza reakcja. Wszystkie osoby zostaną zatrzymane prewencyjnie, a następnie przewiezione do jednostek na terenie garnizonu stołecznego, gdzie sporządzona zostanie dokumentacja niezbędna do skierowania wniosków o ukaranie do sądu – dodał.

Wcześniej rzecznik KSP informował o zatrzymaniu jednej z osób, która brała udział w proteście. Powodem zatrzymania było naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza.

Żródło Fakt24

admin

admin

Zwolennik wolnych, tajnych i powszechnych wyborów na Prezydenta RP

Dodaj komentarz