Opozycyjni kandydaci w większości przeciwko bojkotowi wyborów

Konwencja Wyborcza 2020
Konwencja Wyborcza 2020 i Koronawirus

Opozycyjni kandydaci w wyborach prezydenckich w piątek w debacie opowiedzieli się w większości przeciwko bojkotowi wyborów 10 maja; natomiast zdaniem kandydatki KO Małgorzaty Kidawa-Błońskiej udział w wyborach korespondencyjnych “jest niemoralny”.

Organizatorami piątkowej debaty, której gośćmi są kandydaci na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska (Koalicja Obywatelska), Robert #Biedroń (Lewica), Władysław #Kosiniak-Kamysz (PSL), Szymon #Hołownia i Krzysztof Bosak (Konfederacja), jest tygodnik “Newsweek” i portal internetowy Newsweek.pl.

Kandydaci byli pytani o to, czy popierają bojkot wyborów 10 maja.

Według Kidawy-Błońskiej, udział w wyborach korespondencyjnych to “przestępstwo”.

“Moim obowiązkiem jest doprowadzić do tego, żeby tych wyborów nie było. W wyborach korespondencyjnych nie będę brała udziału, ponieważ to niemoralne” – podkreśliła.

Pozostali kandydaci opozycyjni mieli inne zdanie. Krzysztof #Bosak zaznaczył, że “rolą władzy jest prawidłowe zorganizowanie wyborów, a rolą kandydata opozycji jest mobilizować swoich wyborców do udziału w wyborach”. “Nie zgadzam się, żeby bojkotować wybory” – powiedział.

Szymon Hołownia podkreślał, że należy wziąć udział w wyborach. Zapowiedział, że po wygranych wyborach złoży urząd i zamierza wygrać w ponownych wyborach, “tym razem w uczciwej walce”.

Kosiniak-Kamysz stwierdził, że “#bojkot wyborów go nie interesuje”. “Co po bojkocie? Co dalej?” – pytał.

Jak dodał, “jeśli nasi wyborcy nie pójdą na wybory, to zagwarantujemy Andrzejowi Dudzie kolejne pięć lat w Pałacu Prezydenckim” – mówił.

#Wybory #Prezydent #Debata #Koronawirus #BojkotWyborów

admin

admin

Zwolennik wolnych, tajnych i powszechnych wyborów na Prezydenta RP

Dodaj komentarz