Sikorski chce zastąpić Kidawę-Błońską

Radosław Sikorski
Radosław Sikorski kandydatem na nowego Prezydenta

Kolejne prawybory w Platformie z udziałem także Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i wyłonienie nowego kandydata na prezydenta – to propozycje Radosława Sikorskiego. Europoseł w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” przyznał, że sam rozważyłby start w prawyborach kandydata

W czwartek media obiegła informacja, że Małgorzata #Kidawa-Błońska zrezygnuje ze startu w wyborach prezydenckich i zostanie zastąpiona przez innego kandydata. Umożliwia to nowa ustawa dotycząca głosowania w wyborach prezydenckich w 2020 roku. W mediach w kontekście wymiany kandydata przez Platformę Obywatelską powtarzało się nazwisko Rafała Trzaskowskiego. Prezydent Warszawy nie jest jednak jedynym politykiem, który mógłby stanąć w szranki z Andrzejem Dudą.

Gotowość do walki o nominację #PO w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” zgłosił także Radosław #Sikorski. #Eurodeputowany zaznaczył, że został zaproszony za piątkowy zarząd partii, na którym mają zapadać decyzje dotyczące przyszłości. – Pani marszałek była kandydatem w wyborach, w niekonstytucyjnych wyborach, które w niekonstytucyjny sposób się nie odbyły. I – jak powiedział Borys #Budka – przydałaby się dla restartu jej kampanii odnowa mandatu – wskazał.

Zdaniem Sikorskiego #PO powinna przeprowadzić „bardzo szybkie” prawybory kandydata, które miałyby się odbyć w ciągu kilku dni – w postaci rad krajowej albo konwencji przeprowadzone zdalnie. Pytany, czy byłby skłonny wystartować w takich prawyborach, europoseł odparł: „Jeśliby powstała taka przestrzeń, to bardzo poważnie to rozważę”.

Żródło: Wprost

admin

admin

Zwolennik wolnych, tajnych i powszechnych wyborów na Prezydenta RP

Dodaj komentarz