Świeszny uśmiech i Rura Prezydenta Dudy

Trolling Prezydenta Dudy
Trolling Prezydenta Dudy

Prezydent Duda ogłasza instalacje Baltic pipe – media zdumione
Poranne informacje dotyczące ewentualnej dymisji Andrzeja Dudy postawiły wszystkich na nogi. Tym bardziej, że na tuż po 8 rano zapowiedziane zostało wydanie oświadczenia przez prezydenta. Andrzej Duda mówił jednak o czymś, czego nikt się nie spodziewał.

Według informacji Onetu opublikowanych w poniedziałek (4 maja) o świcie w Prawie i Sprawiedliwości rozważana jest dymisja Andrzeja Dudy.

To możliwość zapisana w konstytucji, dzięki której rządząca partia zyskałaby możliwość nowego rozpisania wyborów prezydenckich. Najwcześniej mogłyby się one odbyć kilka dni po złożeniu dymisji, najpóźniej zaś 2,5 miesiąca później.  

Tym bardziej elektryzująca wydawało się więc zapowiedziane przez Kancelarię Prezydenta oświadczenie, które Andrzej Duda miał wygłosić już o 8.15… Kto mógł, transmitował je na żywo. 

Andrzej #Duda wszystkich strollował?

Jaką informację zdecydował się jednak przekazać w poniedziałek z samego rana prezydent? Bynajmniej nie chodziło o wspomnianą możliwość dymisji, ani nawet – przewidywane z kolei przez “DGP” – wprowadzenie stanu klęski żywiołowej z powodu panującej w Polsce suszy.  #Prezydent w ogóle się nie zajął się też zbliżającym się terminem wyborów. 

Andrzej Duda mówił o… Baltic Pipe. Podkreślił znaczenie rurociągu dla uniezależnienia Polski od dostaw gazu z Rosji oraz przypomniał, że jego uruchomienie gazociągu planowane jest na 1 października 2022 roku. 

“Czyżby PAD strollował wszystkich konfą o Baltic Pipe?” – skomentował na Twitterze “Dziennikarz “DGP” Tomasz Żółciak, choć dodał, że sam “nie obstawiał opcji pt. “podaję się do dymisji”. A przynajmniej nie teraz”. 


Zódło: tokfm

admin

admin

Zwolennik wolnych, tajnych i powszechnych wyborów na Prezydenta RP

Dodaj komentarz