Wybory 10 Maja nie mogą się odbyć !!!

Turczynowicz-Kiryłło
Turczynowicz-Kiryłło krytycznie o Wyborach

W tej sytuacji, która jest, wybory 10 maja nie mogą się odbyć. #Prezydent musi mieć silną legitymację społeczną do pełnienia swojego urzędu – powiedziała na antenie TVN24 Jolanta Turczynowicz-Kieryłło. Była szefowa kampanii Andrzeja Dudy po raz kolejny krytycznie wypowiedziała się na temat niedawnej konwencji programowej urzędującego prezydenta.

Do wyborów prezydenckich pozostał tydzień. #PiS chce, by Polacy wybrali prezydenta w powszechnym głosowaniu korespondencyjnym, jednak ustawa wprowadzająca to rozwiązanie wciąż jest procedowana w parlamencie. Nad projektem pracuje obecnie Senat, a głosowanie w Sejmie ma odbyć się najprawdopodobniej w środę 6 maja. 

Politycy opozycji apelują o przełożenie wyborów poprzez wprowadzenie stanu klęski żywiołowej. Na to nie chce zgodzić się obóz rządzący, który zlecił już zresztą drukowanie kart wyborczych. Oponenci PiS-u podnoszą, że prezydent wybrany w ramach tak przeprowadzonego procesu wyborczego, nie będzie miał odpowiednio silnego mandatu. W podobnym tonie wypowiedziała się właśnie Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, do niedawna szefowa kampanii ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudy. 

W tej sytuacji, która jest, wybory 10 maja nie mogą się odbyć. Prezydent musi mieć silną legitymację społeczną do pełnienia swojego urzędu. Wtedy właśnie może sprawnie wypełniać swoją funkcję – powiedziała Turczynowicz-Kieryłło w programie “Koronawirus. Raport” na antenie #TVN24

Była szefowa kampanii Dudy przytoczyła też słowa Stanisława Staszica. – #Staszic powiedział, że “ten król jest najnieszczęśliwszy, który prawdy nie słyszy“. Wierzę, że prezydent Duda usłyszy tę prawdę, którą my słyszymy na każdym kroku. Prawdę obywatelską, która nie ma legitymacji partyjnej – stwierdziła Turczynowicz-Kieryłło.

Zródło: Gazeta.pl

admin

admin

Zwolennik wolnych, tajnych i powszechnych wyborów na Prezydenta RP

Dodaj komentarz