Zdaniem Kaczyńskiego Opozycja to osoby niedorozwiniete umysłowo

Jarosław Kaczyński
J. Kaczyński uważą ze Opozycja to miernoty

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego #Opozycja nie jest zdolna do samodzielnego rządzenia. Jego zdaniem to ludzie słabi intelektualnie.

W razie wygranej kandydata Koalicji Obywatelskiej w wyborach “doszłoby do zakłóceń i ciężkiego paraliżu państwa” – ocenił Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Polskiego Radia. Jego zdaniem ani Rafał Trzaskowski, ani Radosław Sikorski “nie nadają się na stanowiska prezydenta państwa”.

Prowadząca wywiad Katarzyna Gójska nie pytała Kaczyńskiego o sytuację wokół wyborów, a jedynie o postawy opozycji. Prezes #PiS w tym kontekście stwierdził m.in., że Koalicja Obywatelska “walczy o poparcie tej części społeczeństwa, która we wszystko uwierzy, która ma bardzo krótką pamięć”.   – Zmiana modus operandi jest poza granicami możliwości intelektualnych opozycji – mówił poseł. Twierdził również, że – jego zdaniem – opozycja mimo porażek wciąż podąża tą samą drogą, co jest “kwestią rozeznania, czyli intelektu” oraz kwestią emocjonalną. – Specyficzna dla ludzi specyficznych, nie będę tego dłużej rozwijał – mówił. 

Kaczyński był też pytany o zmianę kandydata Koalicji Obywatelskiej w wyborach. Rezygnacja Małgorzaty Kidawy-Błońskiej jest już przesądzona. Wśród osób, które mogłyby ją zastąpić, wymienia się zwłaszcza Rafała Trzaskowskiego i Radosława Sikorskiego (ten pierwszego miał się już zgodzić). – To są kandydatury mniej więcej równoważne. Ani jeden, ani drugi z tych panów nie nadają się na stanowiska prezydenta państwa – ocenił prezes PiS. Jego zdaniem w razie wygrania wyborów przez jednego z nich “doszłoby do zakłóceń i ciężkiego paraliżu państwa”.

Nie daj panie Boże, żeby ci ludzie mogli mieć poważny wpływ na cały kraj

– powiedział Kaczyński i dodał, że “nie będzie opisywał skutków” wpływu Rafała Trzaskowskiego na Warszawę, “bo nie chce być niegrzeczny”. 

Kaczyński był też pytany o wypowiedź prezesa niemieckiego Federalnego Trybunału Konstytucyjnego. Andreas Vosskuhle w wywiadzie w “Die Zeit” ocenił, że Trybunału Konstytucyjnego w Polsce nie uważa już za partnera. – To nie jest już #sąd, który należy traktować poważnie, to jest atrapa – powiedział.

Prezes PiS stwierdził, że “#Niemcy niestety zmieniają się bardzo powoli” i “póki pewne postawy Niemców wobec Polski się nie zmienią, nie będzie nigdy dobrych stosunków”. – To jest postawa starego pruskiego nacjonalizmu. Mówię pruskiego, żeby nie powiedzieć czegoś gorszego – mówił Kaczyński i dodał, że “to jest arcyskandal, a poza tym to jest nieprawda”.

#Trzaskowski #Sikorski #Kidawa-Błońska #Nieudacznicy

Żródło: Gazeta.pl

admin

admin

Zwolennik wolnych, tajnych i powszechnych wyborów na Prezydenta RP

Dodaj komentarz